Becsült olvasási idő: 1 perc
Nemzetközi partnerséget szorgalmaz a szegedi kutató

Letoha Tamás szegedi cégével Európa legnagyobb gyógyszerkutatási projektjében vesz részt, a világ 10 legnagyobb gyógyszergyártó cégével állnak kapcsolatban. A nemzetközi partnerséghez szeretné, ha több helyi cég is csatlakozna, írja a Délmagyar.

Pharmacoidea Kft. nevű biotechnológiai céget Letoha Tamás kutatóorvos azzal a céllal hozta létre, hogy olyan vállalkozás mű­­­­ködjön a régióban, amelynek kézzelfogható kutatásfejlesztési eredménye van.

– Mindig egy kritikusabb területen kutatunk saját tőkéből, az Európai Bizottság tá­­mogatásával. Azt szeretném, ha ezekbe a programokba Sze­gedről minél többen csatlakoznának be, hiszen a helyben képzett tudás adott. A partner­ség kialakításához viszont kap­­csolatokra is szükség van, ezért is keresett meg a napokban Nemesi Pál, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, hogy Szegedet is bekapcsoljuk a gyógyszerfejlesztés nemzetközi vérkeringésébe – avatott be a részletekbe a kutatóorvos.

Letoha Tamás azt mondta, a helyben kiképzett munkaerőnek nincs olyan lehetősége, ahol ki­­aknázhatná a gyógyszerfejlesztés területén megszerzett tudást. – Mindenképp tudásalapú ipart kell kialakítani, Nemesi Pál pe­­dig arra kért, hogy ehhez teremtsük meg a feltételeket, minél több külföldi partnert hívjunk ide Szegedre. Így a régió több nemzetközi gyógyszerfejlesztési projekt részese lehet, írja a Délmagyar.

Kvízek
Kiemelt rovataink