Pharmacoidea Kft. nevű biotechnológiai céget Letoha Tamás kutatóorvos azzal a céllal hozta létre, hogy olyan vállalkozás működjön a régióban, amelynek kézzelfogható kutatásfejlesztési eredménye van.
– Mindig egy kritikusabb területen kutatunk saját tőkéből, az Európai Bizottság támogatásával. Azt szeretném, ha ezekbe a programokba Szegedről minél többen csatlakoznának be, hiszen a helyben képzett tudás adott. A partnerség kialakításához viszont kapcsolatokra is szükség van, ezért is keresett meg a napokban Nemesi Pál, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, hogy Szegedet is bekapcsoljuk a gyógyszerfejlesztés nemzetközi vérkeringésébe – avatott be a részletekbe a kutatóorvos.
Letoha Tamás azt mondta, a helyben kiképzett munkaerőnek nincs olyan lehetősége, ahol kiaknázhatná a gyógyszerfejlesztés területén megszerzett tudást. – Mindenképp tudásalapú ipart kell kialakítani, Nemesi Pál pedig arra kért, hogy ehhez teremtsük meg a feltételeket, minél több külföldi partnert hívjunk ide Szegedre. Így a régió több nemzetközi gyógyszerfejlesztési projekt részese lehet, írja a Délmagyar.
