Becsült olvasási idő: 5 perc
Orbán Viktor: A magyar gyógyszeripar mindig kiválóan teljesített

Az egyedi kormánydöntés keretében kapott 50%-os állami támogatással megvalósuló beruházás a Béres termékek iránt egyre növekvő hazai és exportkereslet kielégítése érdekében történt.

Külföldi tőke nélkül már nem működhet egyetlen modern ország sem, de alapvető érdek, hogy minél nagyobb számban létezzenek Magyarországon magyar tulajdonban levő nagyvállalatok – mondta az MTI beszámolója szerint Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, a magyar tulajdonú Béres Gyógyszergyár Zrt. szolnoki gyára kapacitásbővítő beruházásának avatásán.

A kormányfő az egész ország számára fontosnak nevezte az egyedi kormánydöntés alapján 50 százalékos vissza nem térítendő állami támogatást élvező beruházást, mivel magyar tulajdonú vállalat ad munkát magyar embereknek. A beruházás összköltsége 3,2 milliárd forint, és a fejlesztésnek köszönhetően 60 új munkahely jön létre. Orbán Viktor méltatta a Béres Gyógyszergyárat, és megjegyezte, hogy különösen meg kell becsülni a családi vállalkozásokat. A Béres nem éri be a magyar piaci jelenléttel, beszáll a nemzetközi versenybe is. " Aki nem elég bátor ahhoz, hogy megméresse magát a nemzetközi térben, az a modern világgazdaság körülményei közepette hosszú távon jelentős sikereket jegyző vállalatként semmiképpen sem maradhat talpon" – fogalmazott. A Béres Gyógyszergyár Zrt. az Egyesült Királyságtól Oroszországig képviselteti magát a gyógyszerpiacon.

Orbán Viktor szavai szerint olyan országra van szükség, amely elég erős ahhoz, hogy ahol fejlődési lehetőséget, előrelépést lát, ott megpróbál segítséget nyújtani. Az a program, amellyel az Európában közepes méretűnek, de Magyarországon már nagynak számító  a Béreshez hasonló  vállalatokat támogatják, azért jött létre, hogy a vállalkozások és az ott dolgozók is érezzék: az ő munkájuk az egész magyar nemzeti közösség számára fontos. A kormányfő kiemelte: a piacra lépőket is támogatni kell, de sosem szabad elfeledkezni azokról, akmelyek "letettek már valamit az asztalra".

A magyar ipartörténet azt mutatja, hogy a magyar gyógyszeripar mindig kiválóan teljesített  emlékeztetett a miniszterelnök, hozzátéve: ez is egy újabb ok, amiért támogatják a beruházást. Hangsúlyozta: Magyarország nem akar lemondani  jelentős gyógyszeripari teljesítményéről, ezért a magyar gyógyszergyárakat fejleszteni kell, hogy a gyógyszeripar megmaradjon a magyar nemzetgazdaság egyik vezérágazatának. Fontosnak nevezte a beruházás azért is, mert a rendszerváltás után nehéz helyzetbe került Szolnokon valósult meg. A városnak újra van ipari kapacitása, a munkanélküliség 4 százalék körüli, közel a teljes foglalkoztatáshoz. A magyar kormány figyel a szolnokihoz hasonló városokra  mondta a miniszterelnök. Kiemelte: a Béres egy olyan magyar cég, amelynek "nem arculata, hanem arca van", etikus módon kapcsolják össze az üzleti teljesítményt az ország és a haza szolgálatával. Az ilyen cégeket meg kell becsülni. Példaként említette, hogy minden évben 100 ezer üveg Béres Cseppet adományoznak társadalmi célokra a gyár tulajdonosai, elkötelezett támogatói az egészséges életmód jegyében induló akcióknak, a Magyar Kézilabda Szövetségnek, a magyar olimpiai csapatnak és országszerte részt vesznek a szűrőprogramokban.

Béres József, a Béres Gyógyszergyár Zrt. elnöke elmondta: a beruházás során 1027 négyzetméter új, GMP minőségű folyamatgyógyszergyártó terület jött létre, így az a korábbi 2712 négyzetméterről 3739 négyzetméterre, azaz 38 százalékkal nőtt. Az alap-és csomagolóanyag, valamint a késztermék  raktárak 1102 négyzetméterrel bővültek, területük 2382 négyzetméter lett. A tárolási tárhelyek száma a korábbi 1571-ről 2200-ra emelkedett, ez 40 százalékos bővülést jelent. A beruházás során 1316 négyzetméteren alakítottak ki gépészeti és szociális területeket, ebből 1231 négyzetméter az új üzemhez, 85 négyzetméter a raktárakhoz kapcsolódik. Így az új építésű összterület 3445 négyzetméter. Megvásároltak és üzembe helyeztek egy-egy kompaktáló berendezést, tablettázógépet, filmbevonó berendezést, fiolás beszámoló-és csomagológépsort, valamint egy zárt rendszerű komplex porkezelés technológiai rendszert. A minőségellenőrző laboratóriumba egy ICP vizsgálati eszközt szereztek be.

A vállalat éves termelési volumene dinamikusan nő, ma már 13 millió csomagolási egység fölé emelkedett. A feldolgozott alap-és csomagolóanyag együttes mennyisége körülbelül 1000 tonna évente. A helyben foglalkoztatottak száma a kezdeti  64-ről 279-re nőtt, amelyből 60 embert  2017-ben , a most elkészült beruházásnak köszönhetően vettek  fel.

A szolnoki gyár fejlesztése a Béres Gyógyszergyár PharmaOnline-hoz eljuttatott közleménye szerint is jelzésértékű: a Béres Gyógyszergyár készítményei értékesítésének növelését, valamint új egészségvédő termékek fejlesztését és piaci bevezetését tekinti központi stratégiai feladatának. Az elmúlt több mint két évtizedben a Béres Gyógyszergyár szolnoki üzemében, a jelenlegi, 3 milliárd forint értékű beruházást is figyelembe véve, 7 milliárd forint értékben történt ingatlan-, gép- és eszközfejlesztés, energia-megtakarítási és környezetvédelmi beruházás, valamint egy integrált vállalatirányítási rendszert is bevezettek. A korábbi fejlesztések önerőből valósultak meg, 296 millió forint hazai és uniós pályázati forrásokkal kiegészülve. A jelenlegi, 3,2 milliárd forint értékű beruházással a teljes egészében GMP minősítésű gyártóterület nagysága eléri a 3.700 m2-t, a gyártási kapacitás közel duplájára növekszik, a raktározási kapacitás 40%-kal bővült.

A szolnoki gyárban előállított termékek több mint kétharmada gyógyszerkészítmény, negyede étrend-kiegészítő, a többi pedig speciális – gyógyászati célra szánt – tápszer. A legszigorúbb szabályok természetesen a gyógyszerekre vonatkoznak, ám a Béres ugyanazzal a precizitással, gyártási és minőség-ellenőrzési körülmények között készíti a gyógyszernek nem minősülő termékeit is. A hazai és a nemzetközi jogszabályoknak való teljes megfelelés, a gyártási körülmények, az alkalmazott gyártástechnológiák, a tárolási és analitikai feltételek, módszerek, valamint ezek folyamatos fejlesztése a biztosíték arra, hogy a Béres Gyógyszergyár készítményei tökéletes minőségben készüljenek a szolnoki gyárban.

„Készítményeink fejlesztése saját, modern fejlesztőlaboratóriumunkban történik Budapesten, a termelés világszínvonalú, saját gyógyszergyárunkban folyik Szolnokon. Hazánk legnagyobb magyar tulajdonú gyógyszergyártó vállalataként olyan értékteremtő és értékálló beruházásokba forgatjuk vissza nyereségünket, mint amilyen a most átadott, új gyártórészleg is. A Béres Gyógyszergyár ezzel a fejlesztésével hosszútávon kötelezi el magát magyarországi, ezen belül szolnoki gyártókapacitásainak fenntartása mellett.” – hangsúlyozta a közlemény szerint ünnepi beszédében dr. Béres József .

A betegségmegelőző és az egészségmegőrző készítmények gyártása, forgalmazása terén piacvezető Béres Gyógyszergyár a rendszerváltozás óta töretlenül fejlődik, elsősorban preventív célt szolgáló magas minőségű gyógyszereivel, étrend-kiegészítő készítményeivel szolgálja az emberek egészségvédelmét, a „Béres-minőségen” keresztül életminőséget, minőségi életet ajánl. A Béres Gyógyszergyár kínálatában jelenleg több mint 100-féle termék szerepel 230 különböző kiszerelésben. A vállalat részesedése az egészségvédő piacon 33%. A Béres termékek piacvezetők az immunrendszert erősítő szerek, a komplex multivitamin-ásványianyag-nyomelem készítmények, a C-vitaminok, valamint az ízületi készítmények piacán.

Kvízek
Kiemelt rovataink