Becsült olvasási idő: 1 perc
Oroszoknak orosz óvszert!

A volt orosz tisztifőorvos és kormánytanácsadó, Gennagyij Onyiscsenko szerint be kellene tiltani az óvszerek importját - idézi az ötletgazdát a Moscow Times alapján a Napi.hu.

A volt tisztifőorvos alternatív importkorlátozási lehetőségeket keresett, amikor megtudta, hogy az ipari és kereskedelmi minisztérium számos egészségügyi berendezés behozatalának korlátozását tervezi. Felmerült a röntgen-gépek, az ultrahangeszközök, a defibrillátorok, a csecsemőinkubátorok és más berendezések importjának visszafogása. Ezek hiánya csak rontaná az egészségügyi ellátás színvonalát, míg ha nem lenne elég óvszer, az arra késztetné a felhasználókat, hogy alaposabb megfontolás után válasszák meg szexuális partnereiket - érvelt Onyiscsenkó az állami RIA Novosztyi hírügynökségnek nyilatkozva. Onyiscsenko annak a véleményének is hangot adott, hogy a gumitechnikai termékek használata semmiféle egészségvédelmi hatással nem jár.

Még meglepőbb, hogy egy hivatalban lévő orvos vezető, Vagyim Pokrovszkij, az AIDS-ellenes állami központ igazgatója is úgy véli, hogy nincs kapcsolat a  megbízhatóbb importált óvszerek és a HIV-fertőzések terjedése között – olvasható a napi.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink