A Magyar Közlöny ez évi 13. számában 6/2024. (II. 6.) BM rendelet módosította az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerek rendeléséről és kiadásáról szóló 44/2004. (IV. 28.) ESzCsM, valamint a közforgalmú, fiók- és kézigyógyszertárak, továbbá intézeti gyógyszertárak működési, szolgálati és nyilvántartási rendjéről szóló 41/2007. (IX. 19.) EüM rendeletet. A módosítás értelmében a rendelet május 6-i hatályba lépését követő néhány napon belül a fiókgyógyszertárakban nem lesz szükséges gyógyszerészek jelenlétét biztosítani.
A kamara elnöksége február 15-i ülésén, valamennyi elnökségi tag jelenlétében, konszenzussal, 13 igen szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül) fogadott el egy állásfoglalást és döntött arról, hogy a miniszterelnökhöz fordulva kéri a megjelent rendelet hatályba lépés előtti visszavonását és ezzel párhuzamosan a vidéki gyógyszerellátás stabilizálása érdekében évek óta hiába kezdeményezett és várt egyeztetéseket.
A kamara határozatában foglaltakkal azonos álláspontot alakított ki és juttatott el a Belügyminisztérium döntéshozóihoz a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége és a négy hazai Gyógyszerésztudományi Kar.
