Becsült olvasási idő: 1 perc
Pénztárgépek: hamarosan befejeződik a telepítés

Várhatóan július 20-ig mindenütt befejeződik a pénztárgépek telepítése, olvasható a többi közt a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségi üléséről közölt tájékoztatóban.

A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöksége 2014. július 10-én tartotta soron következő elnökségi ülését, ahol az MGYK honlapja szerint az előző elnökségi ülés óta történt eseményekről hangzottak el tájékoztatók.

Dr. Hankó Zoltán elnök beszámolt a rendszergazdákkal a pénztárgép-telepítésről folytatott legutóbbi egyeztetésről. Mint elmondta, több rendszergazda már végzett a telepítéssel és várhatóan július 20-ig mindenhol befejeződik a munka. Tavaly összesen 6164 pénztárgép telepítését rendelték meg a gyógyszertárak, július elején még 284 gép telepítése nem történt meg. A rendszergazdák tájékoztatása alapján számolva bruttó 196 millió forint állami támogatás sorsa bizonytalan, ugyanakkor a „Kamara nincs abban a helyzetben, hogy a gyógyszerészek pénzéről lemondjon”.

További részletek az elnökségi ülésről

Kvízek
Kiemelt rovataink