Becsült olvasási idő: 1 perc
Rétvári: Késik az oltóanyag (Frissítve!)

Elismerte a kormány: késik az oltóanyag, csúszhatnak a gyerekek oltásai. Rétvári Bence államtitkár képviselői kérdésre válaszolt, az írást a hvg.hu ismertette.

Csúszással érkezik meg néhány oltóanyag – közölte Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára, írja a hvg.hu. A politikus egy írásbeli kérdésre adott válaszában jelezte: a 2, 3 és 4 hónapos csecsemők, valamint a 18 hónapos gyerekek ötkomponensű oltóanyagából a legutóbbi, július 10-i kiszállítással kisebb mennyiséget tudtak elküldeni az oltóorvosoknak. Azt is megígérte, hogy még júliusban lesz újabb kiszállítás, így a hónap végére már minden oltáshoz szükséges oltóanyag megfelelő mennyiségben rendelkezésre áll majd.

A védőnőnek értesítenie kell a szülőt, hogy mikor jöhet a következő védőoltás. Amint a vakcina megérkezik az orvoshoz, a védőnő azonnal egyeztetheti az oltás időpontját – tette hozzá Rétvári.

Időközben az Emberi Erőforrások Minisztériuma a hvg.hu cikkével kapcsolatban lapunknak küldött helyreigazítási kérelmet, melyet alább közlünk:

A megjelent cikk, melynek üzenete: „Elismerte a kormány: késik az oltóanyag” valótlanságot állít és félrevezető, hiszen ezzel szemben – ami a parlamenti válaszból is kiderül - a valóság az, hogy „Július hónap folyamán, tehát még ebben a hónapban lesz újabb kiszállítás, amikor már a szokásoknak megfelelően ebből az oltóanyagból is a teljes mennyiség kijuttatásra kerül a kormányhivatalokon keresztül az oltóorvosok részére, így valamennyi gyermekkori védőoltáshoz szükséges oltóanyag megfelelő mennyiségben rendelkezésre fog állni.” Megjegyzendő továbbá, hogy „Nemzetközi felmérések és kutatások, így az Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (EHCI) szerint is első helyen áll Magyarország a csecsemők és kiskorúak átoltottsága tekintetében Európában, gyakorlatilag minden gyermek megkapja a szükséges védőoltásokat hazánkban.”

Kvízek
Kiemelt rovataink