Ez az első koronavírus-oltás, amely szabadalmat kapott a kínai szellemi tulajdon hivatalától – írja a Qubit.
Szaúd-Arábiában a közelmúltban jelentették be, hogy megkezdték a fázis III. klinikai kísérleteket a kínai CanSino által fejlesztett oltóanyaggal. A vállalat Brazíliával, Chilével és Oroszországgal is tárgyal arról, hogy ezekben az országokban kezdhesse meg a tesztelést.
A CanSino részvényeinek árfolyama a hírre 14 százalékkal emelkedett a hongkongi tőzsdén, Sanghajban pedig 6,6 százalékos volt a növekedés.
