Becsült olvasási idő: 0 perc
Számokkal érveltek: több gyógyszerészt kell képezni!

Az államilag finanszírozott évenkénti 275 fős gyógyszerészképzés nem elég az igények kielégítésére és az önköltséges képzés sem reális alternatíva a hiányzók pótlására – írja honlapján a gyógyszerészkamara.

A Magyar Gyógyszerészi Kamara közzétette azokat az adatokat és következtetéseket, amelyeket a képzéssel kapcsolatos döntések korrekciójára vonatkozóan a legfontosabbnak tart – írják az adatgyűjtemény elején.

A kamara összeállításában számbaveszi az egyes szakmai területek szükségleteit, az ott foglakoztatottak számát, életkori adatait, a munkával töltött idejét, valamint a képzési adatokat. A részletes levezetés eredményeként a kamara indokoltnak tartja a jelenlegi „275 fős államilag finanszírozott keret felülvizsgálata és meghatározott ideig legalább 75 fővel történő megemelését” – olvasható az mgyk.hu-n, ahonnan letölthető a részletes számvetés.

Kvízek
Kiemelt rovataink