Becsült olvasási idő: 1 perc
Több gyerekgyógyszer-fejlesztésre volna szükség

Az InfoRádióban Skorán Ottó úgy nyilatkozott, hogy a gyógyszergyáraknak nem éri meg gyerekgyógyszereket fejleszteni.

A beteg gyerekek mintegy fele olyan gyógyszert kap, amelyet felnőttek számára fejlesztettek ki  mondta az InfoRádiónak a Gyermekgyógyászati Vizsgálók Egyesületének elnöke. Skorán Ottó kiemelte: a cégeknek nem éri meg kimondottan gyermekek számára fejleszteni, noha például az onkológia terén nagy szükség volna rá – olvasható az inforadio.hu-n.

A teljes gyógyszerkincs körülbelül felét nem tesztelték és nem vizsgálták gyerekekre, amelynek hátterében piaci ok áll – mondta Skorán Ottó. Mint kiemelte, a fejlett országokban, az Európai Unióban is, a teljes populációnak 20 százaléka gyermek, és náluk szerencsére a betegségek sokkal ritkábbak – írja a rádió portálja – ezért a nagy gyógyszergyáraknak nem éri meg számukra fejleszteni, mert egy-egy nagyobb fejlesztés több száz millió dollárba kerül.

Kvízek
Kiemelt rovataink