Becsült olvasási idő: 0 perc
Új ajánlás: 8 hónappal a második dózis után jöhet a harmadik Covid-vakcina

Nyolc hónappal a második oltás után már mindenkinek szüksége lehet az emlékeztető oltásra, írja a Portfolio amerikai egészségügyi szakértők új ajánlására hivatkozva.

Az amerikai szövetségi egészségügyi hatóságok korábban még csak a gyengébb immunrendszerrel rendelkezőknek ajánlották a harmadik oltást, de most egy új ajánlás szerint mindenkinek javasolják ezt, 8 hónappal a második dózist követően, életkortól függetlenül. 

Az amerikai szövetségi egészségügyi hatóságok aktívan figyelik a helyzetet több országban, például Izraelben, ahol egyes tanulmányok szerint a vakcina által nyújtott védelem gyengült azoknál, akik januárban kapták meg az oltásukat. A delta variáns terjed az Egyesült Államokban is, felfutó esetszámokat eredményezve.

A CNBC szerint még ezen a héten bejelenthetik a harmadik oltásra vonatkozó ajánlást, írja a Portfolio.

Kvízek
Kiemelt rovataink