A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöksége 2014. május 10-én, szombat 10 órára összehívta a kamara 2014. évi első küldöttközgyűlését. A küldöttközgyűlés fél órával később, a második meghirdetett időpontban volt határozatképes, amikorra a küldöttek 44 százaléka jelent meg.
Mint az a kamara honlapján olvasható: az elnök beszámolt az előző küldöttközgyűlés óta történtekről. Részletesen tájékoztatott a kormánypártokkal megújított együttműködési megállapodásról és a folyamatban lévő ügyekről. A 2006 óta tartó szakmapolitikai korszakot lezárva új célokat és feladatokat kell a kamarának kitűznie. A beszámolót a küldöttek 93 igen szavazattal és az elnök tartózkodásával, ellenszavazat nélkül fogadták el. (Az elnöki beszámoló ide kattintva elérhető!).
Ezután dr. Zalai Károly főtitkár beszámolója következett a Kamara 2013. évi gazdálkodásáról, majd az MGYK Felügyelő Bizottságának jelentését, a 2013. évi gazdálkodás ellenőrzéséről dr. Erős István FB elnök, a kamara könyvvizsgálójának jelentését ismertette.
Dr. Pintér László, az etikai bizottság elnöke a bizottság elmúlt éves tevékenységéről számolt be. Az utóbbi hetekben ismertté vált rendőrségi, bírósági és etikai „ügyek” kapcsán felvetette: megfontolandó az etikai kódex módosítása, hogy azoknak, akikkel szemben szakmai tevékenységükkel kapcsolatban rendőrségi nyomozás indul, a kamara etikai bizottságához bejelentési kötelezettségük legyen. Az etikai bizottság elnökének beszámolóját is ellenszavazat nélkül fogadta el a küldöttközgyűlés.
