Rengeteg tudományos kutatást, klinikákon zajló vizsgálatot és egy egész hálózat felépítését is tartalmazza az a hatalmas vállalkozás, amely három éven át összesen 1,5 milliárd forintból segíti az orvostudományi kutatások bővítését, a nemzetközi gyógyszerfejlesztési élvonalhoz való csatlakozást. A projektet csütörtökön mutatták be a PTE Szentágothai János Kutatóközpontjában.
A PTE vezette konzorcium olyan hálózatot épít fel, amelyben a három egyetem 36 szakemberének kutatási munkáját fogja össze, kilenc kutatási területet lefedve – ismertette a részleteket a konzorcium szakmai vezetője, Kovács L. Gábor pécsi akadémikus. Mindegyik elem az orvostudomány jelentős újítására készül a műfajában, hozzájárulva végső soron a kezelésekben alkalmazható gyógyszerek kifejlesztéséhez. Mint Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára fogalmazott, az egészségipar igazi húzóágazat Magyarországon, ezen belül a gyógyszergyártás egymaga a nemzeti gazdasági össztermék 3 százalékát adja. Ebben az egyetemeknek, és a most kialakított konzorciumnak is hatalmas szerepe van a jövőbe mutató, innovatív tevékenységük által.
