A nemzeti egészségügyi szervezet szerint a lépésre azért van szükség, mert háromból két felnőtt túlsúlyos. Az irányelv alapján a gyógyszerésznek tanácsokat is kell adnia a vásárlónak arra vonatkozóan, hogyan szabadulhatna meg a pluszkilóktól, hogy egészségesebb legyen.
Természetesen a lépésnek nem mindenki örül, különböző jogvédő szervezetek szerint az ilyen jellegű megjegyzés sértő és kontraproduktív is lehet – írja a The Sun nyomán az nlc.hu.
