Az egykori adó-és pénzügyekért felelős államtitkárt, Orbán Gábort nevezték ki a Richternél, aki tavaly szeptembertől a Rothschildnál dolgozott tanácsadóként – erősítették meg a Porfólió megkeresésére. A Richternél a lapnak elmondták azt is, hogy a befektetők számára egyre fontosabb a vállalati stratégiájának megvalósítása, a volt államtitkár a stratégiai projekteket fogja koordinálni, felügyelni.
Orbán Gábor az International Centre for Economic Growth európai központjában kezdte makrogazdasági elemzőként, majd később az MNB és az EKB közgazdászaként, valamint az Aegon Alapkezelő portfólió menedzsereként és kötvényüzletág-vezetőjeként dolgozott.
