Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb vakcinaszállítmányok érkeztek Magyarországra

Szombaton 600 ezer adag Sinopharm, kedden 480 ezer adag Szputnyik, 355 ezer adag Pfizer, és 19 ezer AstraZeneca vakcina érkezett. A héten még Moderna és Janssen szállítmány is várható.

Mindezekkel a regisztráltak első és második körös oltását fogják folytatni. Magyarországon jelenleg ötféle vakcinával történik az oltás. Az uniós oltási ranglistán továbbra is a második Magyarország. A magyar lakosság átoltottsága már 37%-os, szemben a 21%-os uniós átlaggal.

A magyar oltási stratégia legfőbb célja jelenleg, hogy minél többen minél előbb kapják meg az első oltást. Az oltások pozitív hatása a javuló járványügyi adatokban is már érzékelhető, a járvány harmadik hullámának leszálló ágában vagyunk. 

Eddig 4,5 millióan regisztráltak oltásra és a regisztráltak 73%-a már meg is kapta az oltást. Az oltási rend szerint most már bárkit olthatnak, az oltásra váró regisztráltak már interneten is tudnak időpontot foglalni.

Magyarország összesen 24 millió adag oltóanyagot vár az uniós beszerzésből, ennek eddig a 15%-a érkezett meg négy gyártótól (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen).  A legtöbb vakcinát (2,5 millió adagot) a Pfizer szállította. Eddig egy Janssen szállítmány érkezett hazánkba, és ezen a héten várható a második szállítmány, de ezt a vakcinát egyelőre nem alkalmazzák, mert még hatósági vizsgálat alatt áll.

Kvízek
Kiemelt rovataink