Eddig úgy látjuk, hogy a járvány terjedése idején ezt (az újraoltást) hat hónapon belül el kell végezni, mind a betegségen már túllévők, mind a korábban már beoltottak esetében – mondta a miniszter. Közölte, hogy a minisztérium hamarosan közzéteszi írásos ajánlásait. A tárcavezető úgy vélekedett, hogy nyugodt járványhelyzet esetén elegendő évente újraoltatni.
Korábban Murasko azt mondta, hogy erre a célra az Oroszországban pénteken polgári forgalomba kerülő, egydózisú Szputnyik Light lesz alkalmas. A tárcavezető szerint a Covid-19-en átesett betegeknél kilenc hónapig maradnak meg az antitestek, a Szputnyik V után pedig fél évig marad meg garantáltan a magas titerszám. A titer az a laboratóriumi teszt, amely a vérben lévő antitesteket, s ezzel az immunitást méri. Oroszországban a közelmúltban megugrott az új esetek száma, a betegek többségét a SARS-CoV-2 koronavírusnak egy, a korábbiaknál agresszívabb, indiai eredetű, úgynevezett delta változata fertőzte meg. Az orosz szaktárca a negatív tendencia ellensúlyozására döntött a lakosság újraoltása mellett.

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester vasárnap azt mondta, hogy azokat is megfertőzheti az új koronavírus delta variánsa, akik régen kapták meg a védőoltást.
Hétfőtől elkezdik Szputnyik V-vel beoltani az állapotos nőket is. Alekszandr Gincburg, az első orosz oltóanyagot kidolgozó Gamaleja Intézet igazgatója a Rosszija 1 televíziónak kijelentette, hogy a vakcina védelmet nyújt a születendő gyermeknek is. Murasko korábban azt mondta, hogy a Covid-19 miatt mintegy 10 ezer terhes kismamát tartanak megfigyelés alatt.
Moszkvában július elejétől megkezdik a Szputnyik V tesztelését a 12-17 éves fiatalokon. A 350 önkéntesnek a felnőtteknél szokásos adagnál kisebbet fognak beadni a vakcinából.
