Az állatkísérletes eredmények, a táplálékkal naponta szervezetbe jutó NDMA-mennyiség és egyéb faktorok figyelembe vételével kiderült, hogy 5000 szennyezett valsartanos gyógyszert szedő beteg közül 1-nél alakulhat ki daganat – a nem megfelelő minőségű vérnyomáscsökkentőre visszavezethetően. Ez a kockázat arra az esetre vonatkozik, ha valaki az elmúlt hét évben, a lehető legmagasabb dózisban (napi 320 mg) szedte a szennyezett hatóanyagú vérnyomáscsökkentő gyógyszert, írja az Egészségkalauz.
A NDMA-szennyezés tablettánkénti mértékének a pontos meghatározására vonatkozó laboratóriumi vizsgálatok továbbra is folynak, így a jövőben várható, hogy az újabb adatok ismeretében az EMA pontosítani fogja a jelenleg megadott, rákkockázatra vonatkozó értéket.
