A parlament elfogadta a legújabb egészségügyi salátatörvényt, mely megváltoztatja a fiókgyógyszertárak létesítésének és áthelyezésének rendjét. Ezen túl a kamara hivatalból tájékoztatást kap a gyógyszertárak létesítésére és működtetésére vonatkozó határozatokról. Elfogadta a parlament azt a módosítást is, mely szerint 2025. január 1-től csak azok az 50 évnél nem idősebb gyógyszerészek vezethetnek gyógyszertárat, akik megfelelő szakképesítéssel rendelkeznek. A kamarai törvény is módosításra került. E szerint a 2011. áprilist megelőzően viselt kamarai tisztségeket az újraválaszthatóság szempontjából nem kell figyelembe venni – olvasható az mgyk.hu-n.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Változott a kamarai törvény is
A legutóbbi elnökségi üléséről beszámolva a kamarai honlap megemlékezik a gyógyszerészeket érintő legfrissebb törvényi változásokról is.
