„Készítményeink mellé kötelességünk tudást adni”
A gyógyszerészdinasztia 4. tagjával elveszett „kincsekről”, hivatásról, elhivatottságról,a gyógyszeripar lehetőségeiről, sikerekről, abszurditásokról és a cégek gyógyszerészekkel szembeni adósságáról beszélgettünk.
Hatósági árcsökkentés jön?

Hiába reménykedtek a gyógyszeripari cégek, Matolcsy György nemrégiben egyértelműen eloszlatta álmaikat: nem kapnak felmentést a válságkezelés pénzügyi terhei alól. A múlt év végén még úgy tűnt – bár ezt hivatalosan soha, senki nem erősítette meg –, amennyiben 2011-ben „túlcsordul” a gyógyszerkassza, a kabinet majdnem hogy egy az egyben a vállalatokra hárítja a túlköltés mértékét. Egyelőre azonban semmi sem biztos. Ki tudja, hogy igazak-e a hatósági árcsökkentésről szóló, mostanában kiszivárgott hírek?
