Patikai pénztárgépcsere: várhatóan április közepére rendeződik a folyamat

Patikai pénztárgépcsere: várhatóan április közepére rendeződik a folyamat

A hatályos jogszabályok szerint 2014. január 1-je után a gyógyszertárak – hasonlóan például a nagyáruházakhoz és benzinkutakhoz – kizárólag az új típusú, a NAV-val állandó kapcsolatban álló, számítógép-alapú pénztárgépeket, az úgynevezett nagykasszákat használhatják. Ehhez szoftver- és firmware-fejlesztésre egyaránt szükség van. A 2012. évi decemberi kormányrendelet által előírt és elvárt szűk határidő derült égből villámcsapásként érte a gyógyszer kiskereskedelem résztvevőit, beleértve a Gyógyszertári Rendszergazdák Szövetségét is.  Ennek elnökével, dr. Szigeti Tamással beszélgettünk az engedélyeztetési eljárásról és a helyenként kafkai elvárásokról.