Adatvédelemről az e-recept ürügyén
Az elektronikus vényekről szóló rendelet 2017. október 31-én jelent meg, és már november 1-től alkalmazni is kell. A több lehetséges forgatókönyvből a legbrutálisabb valósult meg, ha az adatvédelmi szempontokat vesszük figyelembe, írja a tisztessegesadatkezeles.hu-n Alexin Zoltán.
Az e-recept szabályozásáról
Az e-recpet végrehajtási rendeleknek lassan meg kell jelenniük. Sajnos attól tartok, hogy alkotmánybírósági indítványt fogok tenni a nem támogatott gyógyszerek ügyében, és az önrendelkezéssel kapcsolatos hiányosságok miatt novemberben, írja Alexin Zoltán.
Adatfrisssítésre szólítják fel a gyógyszerészeket
November 7-étől elektronikus úton is kitölthetik és ellenőrizhetik az egészségügyi dolgozók a működési nyilvántartásban szereplő adataikat.
Transzparens adatok felé nyit az államtitkárság
Ha az adatokkal másként bánunk, annak következményei lesznek a betegellátásban is – jelentette ki Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a Medical Tribune csütörtöki, "Költséghatékonyság a gyógyszer- és egészségiparban 2." című konferenciáján.
Adatvédelem: célkeresztben a klinikai vizsgálatok
Az új adatvédelmi hatóság várhatóan sokkal aktívabb lesz a réginél, igaz, jogosítványai is erősebbek, amelyek birtokában sokkal inkább a kikényszerítés pártján áll majd. A klinikai kutatások során végzett adatkezelés jobban szabályozottabbá, ám bonyolultabbá is válik.
Törvényellenes az extra vonalkód adattartalma
Meglepetéssel vettem tudomásul, hogy az AB újból megerősítette: az OEP-nek semmi keresnivalója sincs a nem támogatott ellátások terén. Ilyen ellátások személyes adatait nem kezelheti – írja a Tisztességes Adatkezelésért Egyesület honlapján Alexin Zoltán.
