Gyógyszerek és étrend-kiegészítők: ÁSZ–MGYK találkozó

Gyógyszerek és étrend-kiegészítők: ÁSZ–MGYK találkozó

Az Állami Számvevőszék 2021 őszén a gyógyszerek és étrend-kiegészítők túlfogyasztásának kockázatairól készített elemzést. Ez volt a témája az ÁSZ és a Magyar Gyógyszerészi Kamara vezetői közötti találkozónak, közli az ÁSZ portálja.

ÁSZ: nem tudjuk, mi van az étrendkiegészítő-kapszulákban

ÁSZ: nem tudjuk, mi van az étrendkiegészítő-kapszulákban

Az Európai Uniós csatlakozásunk óta senki nem ellenőrzi a forgalomba kerülés előtt, hogy az étrend-kiegészítők mit tartalmaznak. Mivel hasonló formában kerülnek a patikák, drogériák polcaira, mint a gyógyszerek, azt hihetjük, hogy bevizsgált, klinikailag tesztelt termékekről van szó. Érdemi kontrollok hiányában az egészségünket is veszélyeztethetik ezek a készítmények. Az étrend-kiegészítők és gyógyszerek túlfogyasztásának jelensége az ÁSZ elemzőinek is látóterébe került; a cikksorozat harmadik része az étrend-kiegészítőkről szól.

Nem szabályszerűen gazdálkodott az MGYK

Nem szabályszerűen gazdálkodott az MGYK

Az Állami Számvevőszék befejezte a Magyar Gyógyszerészi Kamara 2013-2015 közötti időszakra vonatkozó ellenőrzését; megállapították, hogy a gazdálkodás nem volt szabályszerű.

Racionalizálják a gyógyszerkiadást - kérte az ÁSZ

Racionalizálják a gyógyszerkiadást - kérte az ÁSZ

Az OEP bevételei optimalizálását, a gyógyszerkiadások csökkentését, a vér gazdálkodás felülvizsgálatát kérte az ÁSZ a szentesi kórháztól.