Májkárosítók lehetnek a savcsökkentők és a savkötők
A gyomorsav szekréciójának visszafogása a bélflóra összetételének befolyásolásán keresztül növelheti a májbetegségek kialakulásának esélyét.
A savkötők tartós szedése B12-vitamin-hiányt okozhat
A savkötő gyógyszereket savas refluxban szenvedő betegeknél a gyomorsav semlegesítésére széles körben használják. Egy friss kutatás szerint azonban az antacidumok 2 évnél hosszabb alkalmazása B12-vitamin-hiányt idézhet elő, ennek minden idegrendszeri következményével.
