Máriatövis és parlagfű – áldás és átok?
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógynövény Szakosztálya az „Év Gyógynövényének” a máriatövist választotta. Egy közeljövőben megrendezendő gyógynövény konferencián pedig külön szekcióban vitatják meg a parlagfű esetleges felhasználását, főként az általa okozott pollenallergia problémakörét. Minderről honlapunkat böngészve már tudomást szerezhettek. De mennyire indokolt a címben olvasható kérdés felvetése?
