Még kevésbé érzékeljük az EESZT bevezetésének előnyeit
Hosszú távon az e-egészségügyi szolgáltatási tér jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy gyorsabb és személyre szabott kiszolgálást kapjunk a patikákban. A Patika-csoport hírlevele Hankó Zoltánnal, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökével közöl interjút.
Halasztást kérnek az eReceptre
Az elektronikus vények bevezetésének elhalasztását kérte a prágai kormánytól vasárnap zárult éves közgyűlésén a Cseh Orvosi Kamara (CLK).
E-egészségügy: biztonságosabb ellátás
Gyorsabban diagnosztizálhatnak az orvosok az elektronikus egészségügyben, és az expediálás is biztonságosabbá válhat – mondta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke az M1 csatornán.
Decembertől csatlakozhatnak, 2017 őszétől kötelező a közös tér használata - 1. rész
A korábban tervezettnél fél évvel később lesz kötelező csatlakozni az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térhez (EESZT), hogy az elektronikus személyazonosító igazolvány is kompatibilis legyen a rendszerrel – derült ki a többi közt a Medical Tribune, az Infotér Egyesület és a Szinapszis Kft. április 26-ai PharmaInfoTech (PIT 1.0) elnevezésű konferenciáján.
Ha április 26., akkor PIT!
Az idei év nagy reménye az e-egészségügy indulása. Mit hoz mindez az ágazatnak? Milyen kihívásokkal és lehetőségekkel kell szembenézniük a patikáknak, a gyógyszeriparnak és az egészségügyi intézményeknek?
E-recept már Szerbiában is
Akár már az idei év végén vagy a jövő év elején bevezethetik Szerbiában a hagyományos papírrecepteket felváltó elektronikus vényeket - jelentették be hétfőn Belgrádban.
E-recept: jönnek a pályázatok
A következő hetekben kiírhatják az e-receptet megalapozó projektek pályázatait, így az elektronikus vényt jövőre már a gyakorlatban is ki lehet próbálni – közölte Surján György, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi, Minőség-, és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) megbízott főigazgató-helyettese.
