Költségvetés: több gyártói befizetés, emelkedő gyógyszertámogatás
Gyógyszergyártói és forgalmazói befizetésekből 2018-ban 17 milliárd forintot vár a költségvetés, gyógyszertámogatásra viszont 18 milliárdal többet költenének, mint idén.
A tervezettnél több ment gyógyszertámogatásra
A tervezettnél egy milliárddal többet fizettek be a gyógyszergyártók az Egészségbiztosítási Alapba az első négy hónapban – írja a Napi.hu.
Változó elvonási szabályok

Növekvő adóterhek mellett állam hirtelen visszaállította a K+F kedvezményt az ágazat számára. Július 1-től jelentősen átalakultak a gyógyszeradóból a kutatás-fejlesztési (K+F) ráfordítások után igénybe vehető kedvezmény szabályai. De már most látszik, hogy ez a változás is csak átmeneti, mert a megszavazott módosítás jövő január 2-án hatályát veszti. Az erről szóló szabályok bevezetésük óta folyamatosan változnak.
Salátatörvény: átrendezi a gyógyszerpiaci befizetéseket

A Parlament elé benyújtott „salátatörvény” gyógyszerellátással kapcsolatos módosításainak jelentős részét a patikaalapítás és -működtetés újragondolása teszi ki, a gyógyszertámogatás kérdései háttérbe szorulnak. A jövőben a kassza túlköltését nem a piaci növekedés és a piaci részesedés figyelembevételével kell szétosztani a szereplők között, hanem egyszerűen a piaci részesedés dönti el az egyes forgalmazókra jutó összegről.
