Szabad-e tavasszal levetetni az anyajegyet?
Az anyajegy levételének, kimetszésének elsődleges indoka a rosszindulatúság gyanúja, de adott esetben esztétikai okokból is el lehet távolítani a zavaró anyajegyeket. De vajon meg lehet ezt tenni a napsütéses hónapokban, tavasszal, nyáron is? Mikor érdemesebb inkább kivárni az őszi, téli időszakot? Dr. Csapó Zsolt PhD, az Anyajegyszűrő Központ sebésze válaszolt a kérdésekre.
Ösztrogéncsökkentő gyógyszerekkel elkerülhető a masztektómia

Ösztrogénszint-csökkentő gyógyszerek hatására a 2. vagy 3. stádiumú emlőrák gyakran összezsugorodik olyan méretűre, hogy szükségtelenné válik az egész emlő eltávolítása – ezt mutatták ki kutatók az Egyesült Államokban, az első erre vonatkozó nagy vizsgálatban.
