ITM: eredményesek a hazai gyógyszeripari fejlesztések
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vezetésével március óta zajlanak az egészségügyi védekezés hatékonyságának növelését szolgáló kutatás-fejlesztési programok. A kormány megbízásából és finanszírozásával megvalósuló fejlesztéseknek köszönhetően már kétféle, a nemzetközi gyakorlatban bevált gyógyszer vethető be a magyar betegek kezelésében. Megkezdődött a remdesivir hazai gyártása, és már üzemi léptékben készül a hazánkban előállított favipiravir is.
Folytatja a fejlesztéseket az egészségügyi iparág
Az egészségügyi iparág vezetői a dinamikusan változó és egyre összetettebb gazdasági környezetben az ellátási lánc fejlesztésébe fektetve készülnek a globális növekedésre – számol be a UPS “Pain in the (Supply) Chain” címmel ötödik alkalommal kiadott egészségipari felmérése.
