Budapesti gyógyszerész-orvos fórum
Az MGYK és a MOK budapesti szervezetének szeptember 27-ei közös fórumán az e-recept rövid ismertetése mellett a november 1-ig elvégzendő feladatok áttekintésére és megbeszélésére is lehetőség nyílik.
Internet – áldás? átok?

Az internet az egészségügy és az orvoslás információs monopóliumát szépen lassan megszünteti. Kialakult egy információs versenytér, amelyben az egészségfogyasztó elvileg ugyanolyan eséllyel fér hozzá a szakmai ajánlások szerint megfogalmazott ismertetőkhöz, mint a szenzációhajhász csodaváró hírekhez. Joggal merül fel a kérdés időről időre, mit és hogyan szabályozzunk? Dr. Lantos Zoltán, egészséggazdasági szakértő, a Corvinus Egyetem Marketing és Média Intézetének munkatársa a Magyar Egészségkommunikációs Egyesület Infokommunikációs Szekciójának legutóbbi ülésén az internet által gerjesztett lépéskényszerről beszélt.
