Fehérorosz gyógyszerek érkezhetnek Magyarországra

Fehérorosz gyógyszerek érkezhetnek Magyarországra

Együttműködési megállapodást írt alá a belarusz Nativita gyószergyár és a magyar Pharma Gap Gyógyszer Nagykereskedelmi Kft., számolt be a BelTA hírügynökség nyomán a Magyar Narancs.

Mit veszünk be?

Mit veszünk be?

Magyarországon 2330 közforgalmú gyógyszertár működik, ebből nagyjából 50 nyújt online értékesítési szolgáltatást – mondta az M1 Kosár című műsorában Horváth-Sziklai Attila, a Magyar Gyógyszerészeti Kamara hivatalvezetője. A többi nem a legális ellátólánchoz tartozik, ezért nem tudhatjuk, mivel szembesülünk.

Gyógyszeripar: markáns változások csendesen

Gyógyszeripar: markáns változások csendesen

Az új gyógyszerügyi hatóságról, a gyógyszeripari portfóliócserékről, az országos közbeszerzésbe vont hatóanyagokról és orvostechnikai eszközökről is beszámoltak a szakemberek a kiadónk „Mi vár ránk? – Gyógyszeripar 2015” című konferenciáján, ahol az is kiderült, a vaklicittől nem remélnek már olyan jelentős megtakarítást, mint korábban.

Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány

Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány

Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány, fizettetne az orvosoknak juttatott különböző adományok után - számolt be a Hospodárské Noviny (HN).

Elvágják a gyógyszerkereskedők menekülési útját

Elvágják a gyógyszerkereskedők menekülési útját

Egy a parlament egészségügyi bizottsága által benyújtott törvénymódosítási indítvány csak a hazai igények kielégítése után tenné lehetővé a gyógyszerexportot – írja a WebOrvos.

Matolcsy is a nagykereskedők zsebébe nyúlkál

Matolcsy is a nagykereskedők zsebébe nyúlkál

A gyógyszerészek megússzák az iparűzési adó emelését, a nagykereskedők viszont többet kénytelenek fizetni 2013-tól. A nagy- és kiskereskedők összefogásával többszöri nekifutással sikerült a kétmilliárdos többlet befizetési tervet párszáz milliósra korrigálni.