A gyógyszerészeket is érinti az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabály

A gyógyszerészeket is érinti az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabály

Az orvosok jelentős mértékű, jövőre induló, többlépcsős béremeléséről döntött kedden az Országgyűlés. A Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere által benyújtott, az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt egyhangúlag, 165 igen szavazattal fogadta el a parlament.

Megvesztegetés és/vagy hálapénz

Megvesztegetés és/vagy hálapénz

Évi 120 milliárd euró veszik el az EU tagállamaiban a korrupció miatt. Magyarországon az európai átlagnál rosszabb a helyzet, elsősorban a pártfinanszírozás, a közbeszerzések, a nem megfelelő összeférhetetlenségi szabályok és az orvosi hálapénz miatt.