Találtak gyógyszert a feledékeny betegre

Találtak gyógyszert a feledékeny betegre

Kreatív megoldásokat szül a gyógyszerkassza-lefaragás, van ahol már a patikus emlékezik arra, hogy mit is szedett a beteg a múlt hónapban – derül ki a szabadfold.hu írásából.

Aláássák az orvos-beteg-patikus kapcsolatot

Aláássák az orvos-beteg-patikus kapcsolatot

Hiába jelentették be a módosítást, hogy mégis megadható a recepten a koleszterinszint-csökkentő gyógyszer neve is, a számítógépes programok ezt egyelőre nem tudják követni – írja a Weborvos.

Mégsem tilos  gyógyszernevet írni a receptre

Mégsem tilos gyógyszernevet írni a receptre

Április elsejétől a koleszterinszintet csökkentő gyógyszerek esetében megkezdődik a hatóanyag-alapú felírás, de az orvos továbbra is feltüntetheti a recepten, hogy melyik gyógyszert javasolja – írja az MTI.

A gyógyszer neve helyett hatóanyag lesz a recepten

A gyógyszer neve helyett hatóanyag lesz a recepten

Bár a hatóanyag-alapú gyógyszerrendelést elvileg régóta lehetővé teszik a jogszabályok, a gyakorlatban eddig talán sohasem alkalmazták. Április elsejétől azonban a koleszterintszint-csökkentőket csak így írhatják fel az orvosok.

Kinek árt a hatóanyagfelírás?

Kinek árt a hatóanyagfelírás?

Az orvosoknak és a gyógyszerészeknek is újra kell tanulniuk a gyógyszertant  − véli Blaskó György professzor a Humantrade Magazin legfrissebb számában.

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...

Megcsonkíthatják a gyógyszerkasszát

Megcsonkíthatják a gyógyszerkasszát

A kormány harmadolná a gyógyszerkasszát, egyben bevezetné a svéd modellt, ám szak értői vélemény szerint ehhez mind az orvosokat, mind a patikusokat meg kellene nyernie a kormánynak. Ami nem lesz egyszerű.