Szükség van-e külön lobbitörvényre?
Sokan úgy vélik: a döntéshozóknak szükségük van arra, hogy a gyógyszerpiaci szereplők ne csak érveiket tárják a jogalkotók elé, hanem más országokban már jól működő egészségügy-finanszírozási, gyógyszer-marketinget szabályozó és egyéb modellekkel, nemzetközi tanulságokkal, vagy adott esetben konkrét jogszabálytervezetekkel segítsék a munkájukat. Néhány véleményformáló szerint az iparág érdekeinek képviselete egyszerűbb volna, ha a lobbizás kereteit külön törvény határozná meg.
Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...
Megújulás a gyógyszerpiacon

Érdekes kérdések vetődtek fel Zéró tolerancia című, a Medical Tribune gyógyszerismertetésben zajló paradigmaváltással foglalkozó tegnapi konferenciáján: Mi minősül ismertetői tevékenységnek? Káros-e a nyilvánosság? Ki a felelős a korrupcióért, az alkalmazott vagy a munkaadó gyógyszercég? Mi a hatékonyabb, a konkrét termék vagy az általános imázs hangsúlyozása?
