Iskolabüfé fesztivál

Iskolabüfé fesztivál

November 25-én fesztiválra invitálja az iskolabüféket üzemeltető vállalkozókat, iskola-egészségügyben dolgozókat, tankerület vezetőket, pedagógusokat és az egészséges táplálkozás iránt elkötelezett szülőket és gyerekeiket az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).

6000 gyerek keresi a TOP 50 legfinomabb menzaételt

6000 gyerek keresi a TOP 50 legfinomabb menzaételt

Több mint 200 osztály jelentkezett eddig az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet játékára, így csaknem 6000 gyerek teszteli a menzaételeket és keresi az iskolájában a TOP50 legízletesebb ebédet. A gyerekek szavazataikkal 51 közétkeztetőt neveztek be a játékba, közülük kerül ki 2016-os év közétkeztetője.

Megjelent a közétkeztetésről szóló rendelet

Megjelent a közétkeztetésről szóló rendelet

Megjelent a szeptember elsejétől hatályos közétkeztetésről szóló rendelet, amely részletesen szabályozza a többek között az iskolai menzákon, kórházakban adandó ételek elkészítését és tápanyagtartalmát. Tilos lesz többek között a szénsavas, vagy cukrozott üdítő, a magas zsírtartalmú húskészítmény, s rögzítették azt is, hogy nem tehetnek az asztalra só- és cukortartót. Előírták továbbá, hogy a közétkeztetésben fokozatosan csökkenteni kell a napi bevitt só mennyiségét.