Amikor nem a sörtől vagy a bortól zsírosodik a máj...
Nem is olyan régen a zsírmáj egyfajta stigma volt. Akinél zsírmájat diagnosztizáltak, arról biztosra vették, hogy több-kevesebb alkalommal bizony felönt a garatra, és az okozza a kórképet. Mára már tudottá vált, hogy sok beteget ok nélkül neveztek alkoholistának, ugyanis bizonyított lett az, hogy alkohol nélkül is elzsírosodhat a máj, annak minden kóros következményével együtt. A kórkép a nem-alkoholos zsírmáj. Mit tudunk jelenleg a kórképről, és mit javasolhatunk a táránál állva a NAFLD-betegeknek?
