Már szakmai kontroll alatt működnek a gyógyszertárak

Már szakmai kontroll alatt működnek a gyógyszertárak

Mostanra gyógyszerészi szakmai kontroll alatt működnek a gyógyszertárak, a múlt év végi adatok szerint a gyógyszerészi tulajdonrész csaknem az összes patika esetében elérte a 25 százalékot –közölte az egészségügyi államtitkárság kedden az MTI-vel.

Mindössze 5-6 gyógyszertár tulajdonlására készül az OEP 2014-ben

Mindössze 5-6 gyógyszertár tulajdonlására készül az OEP 2014-ben

Egyelőre meglehetősen lanyha a patikai tulajdonrész vásárláshoz rendelkezésre álló hitelek iránti érdeklődés – derült ki a Magyar Gyógyszerészi Kamara szombati rendezvényén. A Köztestületi Napokon elhangzottak szerint az OEP jövő évi büdzséje már tartalmazza az eseteleges tulajdonszerzéshez szükséges forrást. Semmi sem marad titokban: a tulajdonszerzést minden egyes esetben a nemzetgazdasági miniszter hagyja jóvá – minden szerződés „felkerül az asztalra”.  

Nem ismerik a pénzintézetek munkatársai a patikai hitelkonstrukciót?

Nem ismerik a pénzintézetek munkatársai a patikai hitelkonstrukciót?

A hátralévő két hónap alatt kell megfelelni a jogszabályban előírt gyógyszerészi tulajdoni hányada előírásnak: 25  százalék megszerzése kötelező. 

Kezd mozdulni a patikapiac

Kezd mozdulni a patikapiac

Igaz, a vártnál lassabban. Érdeklődőkben ugyan nincs hiány, s már néhány tulajdonrész vásárlásra is lezajlott, de még mindig nem látszik biztosnak, hogy a kormányzati cél – valamennyi hazai patikában minimum 25 százalékos tulajdonrésszel rendelkezzenek a gyógyszerészek – a jövő esztendő első napjára teljesül. 

Hitel helyett  árrés-korrekciót sürgetnek a magángyógyszerészek

Hitel helyett árrés-korrekciót sürgetnek a magángyógyszerészek

Állami tulajdonlás helyett a több mint egy évtizede aktuális árrés-korrekcióval támogathatná a kormány a gyógyszerészek többségi tulajdonszerzését. Legalábbis ezt ajánlja a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége (MOSZ), amely a patikaalappal kapcsolatos kormányrendelet kritikájaként megfogalmazott állásfoglalásában újfent jelzi: minden formában elutasítja az állami tulajdonlást.

Lehet egy kérdéssel több? – fórum a patikai tulajdonprogramról

Lehet egy kérdéssel több? – fórum a patikai tulajdonprogramról

Az állami szerepvállalás mértéke, a tulajdonszerzés módja, a hitellehetőségek és a generációváltás esélye – ezek voltak a fókusztémák a fővárosi és a Pest megyei gyógyszerészek számára szervezett szerda esti rendezvényen.

Mai fórum a patikai tulajdonrendezésről

Mai fórum a patikai tulajdonrendezésről

Ön mindent tud a tulajdonosi programról? Ismeri a lehetőségeit?  A gyógyszertár legyen a gyógyszerészeké! MIlyen áron? Hogyan? Ne hagyja ki!  

Jó nagy pofon a patikák befektetőinek

Jó nagy pofon a patikák befektetőinek

Három helyett négyszintűre bővül az elővásárlásra jogosultak köre – ezt tartalmazza a legújabb, a patikák tulajdonrész átruházását szabályzó törvénytervezet, melyről szerdán szavaz az Országgyűlés.  

Hitelprogram: be kell tolni a családi ezüstöt

Hitelprogram: be kell tolni a családi ezüstöt

A kormány állítólag keddi ülésén adja végső áldását a patikusi tulajdonszerzést támogató pénzügyi konstrukciókra, a hitelnyújtóknak azonban van még mit tanulniuk a gyógyszer-kiskereskedelem világáról.  

Önrész nélkül is kaphat hitelt a patikus?

Önrész nélkül is kaphat hitelt a patikus?

A gyógyszerészi tulajdonrész növelésére kidolgozott két pénzügyi konstrukció egyikénél valószínűleg a vevők 10 százalékos önrészétől is eltekintenek – derült ki azon a háttérbeszélgetésen, ahol a GKI-EKI ismertette a patikák között, több témában végzett felmérése eredményeit.