Kezdődik a kártérítési per a Covid-oltás mellékhatásai miatt
150 ezer euróra perli egy nő Németországban a BioNTechet. A cég ellen, ugyancsak a védőoltás miatt, pertársaság alakult.
Bepereli a Moderna a Pfizert és partnerét
Bepereli a Moderna a Pfizert, valamint német partnerét, a BioNTech-et a koronavírus ellen kifejlesztett védőoltás miatt – írja a Reuters nyomán a Magyar Hang.
Milliárdokat fizethet vissza az állam a gyógyszergyártóknak
Az Európai Unió Bíróságán (EUB) a magyar adóhatóság pert vesztett a Boehringer Ingelheim Pharma gyógyszergyárral szemben; több mint 350 millió forintot vissza kell fizetnie cégnek, írja a Telex.
Orvosokat megvesztegető gyógyszergyári vezetők pere
Orvosokat megvesztegető gyógyszergyári vezetők pere kezdődött meg hétfőn Bostonban. Az érintett vezetők a függőséget okozó opiát tartalmú gyógyszerek felírása érdekében fizették le az orvosokat.
