Sófogyasztás: kánikulában pótolni kell a nátriumot!
A PTE Klinikai Központ Nephrológiai Diabetológiai Centrumának igazgatója, Wittmann István beszélt a sófogyasztás fontosságáról.
Hogyan károsíthatja a túlzott sófogyasztás az agy működését?
A sóban gazdag étrend csökkenti az agyi véráramlást, ronthatja a kognitív funkciókat. Ennek a hátterében nem (csak) a magas vérnyomás áll.
Bélbaktériumok védhetnek a só okozta hipertóniától
A Lactobacillus murinus-ban gazdag bélflóra képes a fokozott konyhasófogyasztás okozta hipertónia kivédésére – derül ki laboratóriumi és állatkísérletes kutatásokból és egy kis létszámú humán vizsgálatból.
Sót vegyenek – de mértékkel!
A sófogyasztás visszafogása fontos szerepet játszik abban, hogy „zuhan" a szívbetegség miatti elhalálozások száma Nagy-Britanniában – állapították meg brit kutatók.
