Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Nem volt elég bátor a Századvég Gazdaságkutató operatív igazgatója ahhoz, hogy összegezze és nyilvánosság számára is közérthetővé tegye a saját kutatásukból nyilvánvalóan levonható következtetést: a kormány nem hogy nyert, biztos, hogy veszít a gyógyszerpiacot érintő drasztikus megszorítási intézkedési csomag – népszerű nevén Széll Kálmán Terv 1.0, illetve 2.0-ás változatának – életbe léptetésével.

Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában

Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában

A Széll Kálmán Terv elfogadott irányelveinek értelmében a jövő évi gyógyszerár-támogatásban további 77 milliárd forintos megtakarításra lesz szükség – mondta Bidló Judit, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője szerdán, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának ellenőrző albizottsági ülésén.

Több mint egymillió ember veszítheti el a gyógyszerét

Több mint egymillió ember veszítheti el a gyógyszerét

Míg tavaly még 360 milliárd forint jutott gyógyszertámogatásra, a Széll Kálmán 2.0 szerint jövőre már csak 140 milliárd fog - . e helyzetre a gyógyszergyártók várhatóan termékkivonással reagálnak, ami megroppanthatja az ellátást, írja a Népszabadság.

Patikai szolidaritási díj: húzd meg, ereszd meg

Patikai szolidaritási díj: húzd meg, ereszd meg

A gyógyszerészeket is meglepetésként érte, hogy a Széll Kálmán Terv 2.0 változatában a kispatikákat illető szolidaritási díj eltörlésével számol a kormány. A kisforgalmú, vidéki patikák talpon maradása azonban elképzelhetetlen pénzügyi támogatás nélkül.

Nem akar receptdíjemelést a kormány

Nem akar receptdíjemelést a kormány

A megszorítások újabb variációi közül a kormány nem tartja elfogadhatónak azt, amely a betegterheket növelné. Ilyen lenne például az, amely minden vényköteles orvosságra kiterjesztené a jelenleg a 100 százalékos támogatottságúaknál kötelező 300 forintos receptdíjat.

Gyógyszerár-támogatás: elkerülhetetlen lesz a hatósági ár bevezetése?

Gyógyszerár-támogatás: elkerülhetetlen lesz a hatósági ár bevezetése?

Mint Hamlet apjának szelleme bukkan elő időről időre a hatósági ár bevezetésének lehetősége a hazai gyógyszerpiacon.  A kormány elé kerülő  legdrasztikusabb tervezet szerint akár 32-38 százalékos hatósági árcsökkentésre is számíthatnak az ipar szereplői.  A szigorú kiadási fék közbeiktatását indokolja az a tény is, hogy januárban a tervezettnél 3,6 milliárd forinttal több pénz áramlott ki ártámogatásra, s állítólag hasonló volt a tendencia februárban is.

Gyógyszeripar a Jó, a Rossz és a Tudós között

Gyógyszeripar a Jó, a Rossz és a Tudós között

Mintha az elmúlt hónapok gyógyszerpolitikai játszmái során az egészségpénztárra osztották volna a jó, a nemzetgazdasági tárcára pedig a rossz rendőr szerepét. Ebben a történetben azonban nem a szívjóság, hanem a szigor áll győzelemre. A Medical Tribune konferenciáján egyértelművé vált, amit már eddig is mindenki sejtett: ezen a pályán egyetlen játékos, az NGM van lövő helyzetben. Kiderült, konkrét gyógyszerek ártámogatásáról is a gazdasági tárcánál döntenek. 

A piac kiszámíthatóságát kérik számon a gyógyszercégek

A piac kiszámíthatóságát kérik számon a gyógyszercégek

A kombinált készítmények felülvizsgálata, a nemzetközi ár-összehasonlítás valamint a terápiás felülvizsgálatok folyamatossá tétele után végre az is kiderült, mi rejlik a „preferált referencia ársáv” elnevezés mögött. Az intézkedésekkel, úgy tűnik, tarthatóvá válik az idei gyógyszerkassza, az viszont változatlanul kérdéses, hogy a Széll Kálmán Tervben megfogalmazott, jövőre esedékes 83 milliárdos megtakarítást sikerül-e ezzel a „söprögető” módszerrel összeszedni.

Gyógyszergyári meglepetés a finisben

Gyógyszergyári meglepetés a finisben

Az egészségügyi salátatörvényhez az utolsó pillanatban benyújtott és elfogadott módosító javaslat miatt a két tőzsdei gyógyszergyártó valószínűleg kevésbé jár majd rosszul, mint amire a korábbi verzió alapján számítani lehetett.

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...