Tápláltsági állapotfelmérés indul szeptembertől

Tápláltsági állapotfelmérés indul szeptembertől

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) ismét tápláltsági állapotfelmérést végez a lakosság körében. Az országosan reprezentatív adatok alapján készülő elemzés többek között az elhízás gyakoriságáról, a táplálkozási szokásokról, a tápanyagbevitelről, az egészségi állapotot meghatározó tényezőkről nyújt majd valós képet. A felmérés lehetőséget kínál arra is, hogy más, a népegészségügyi akciótervek előkészítéséhez szükséges információk is elérhetővé váljanak a szakemberek számára.