A Duna antibiotikum-szennyezettsége az embert nem fenyegeti

A Duna antibiotikum-szennyezettsége az embert nem fenyegeti

A Duna antibiotikum-szennyezettsége nem jelent komoly fenyegetést a lakosságra, például a folyóban fürdőzőkre – mondta a WWF (Természetvédelmi Világalap) magyarországi szervezete élőfolyók programok projektvezetője kedden.

Idén is légy HAPPY!

Idén is légy HAPPY!

Kilencedik alkalommal, március 19–23. között rendezi meg a magyarországi vízfogyasztás népszerűsítéseként a fiataloknak szóló Happy-hét programot az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet.

Tényleg van gyógyszer a vízben

Tényleg van gyógyszer a vízben

Mérésekkel igazolható, hogy van alapjuk a gyógyszerhatóanyagokkal szennyezett ivóvízről szóló városi legendáknak, csak ezek a mérések azt is igazolják, hogy tízezer köbmétert kéne inni a Dunából ahhoz, hogy egy csomagnyi lázcsillapítót nyerjünk ki belőle. A csapvízből meg még ennél is többet.

Gyógyszeripari hírek: együttműködés, kutatási megállapodás

Gyógyszeripari hírek: együttműködés, kutatási megállapodás

E heti hírszemlénk egy maláriaellenes összefogásról, egy kutatási megállapodásról és a fénnyel felmelegített vízről szól, amely növeli a gyógyszerek hatékonyságát.

Márciusban újra HAPPY-hét

Márciusban újra HAPPY-hét

Idén ötödik alkalommal hirdetik meg a vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programját az általános iskolák számára – írják a tisztiorvosi szolgálat honlapján.