Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Felügyelet (FDA) engedélyezte, hogy nagy mintájú klinikai teszten vizsgálják az MDMA hatását poszttraumás stressz szindrómában (PTSD) szenvedő embereken – írja a 444.hu a New York Times nyomán.
Bár az ecstasyban is ható MDMA-val, azaz 3,4-metiléndioxi-N-metil-amfetaminnal már évek óta zajlanak klinikai kísérletek, de most először engedélyezték, hogy a kísérletek a hármas stádiumba lépjenek. Ekkor már legalább 230 pácienst vonhatnak be a vizsgálatokba a kutatók.
Ha ilyen ütemben mennek tovább az engedélyeztetések, az MDMA akár már 2021-től használható lenne pszichoterápiás célokra. Az elképzelésnek vannak persze kritikusai is, akik szerint viszont ez csak abba az irányba vinné el a dolgot, hogy megszaporodnának azok, akik ilyen kezelést vesznek igénybe, hogy rekreációs célokból jussanak droghoz.
