A 2018 tavaszán megkezdett projekt összesen mintegy hétmilliárd forintból valósult meg, és egy egyedi kormánydöntés (EKD/TECH-2018/5) keretében megítélt, több mint egymilliárd forint értékű támogatásban részesült. A beruházáscsomag egyik elemeként az Egis teljessé tette az onkológiai termékfejlesztési és gyártási infrastruktúráját. Az újonnan létrehozott – speciális gyártási körülményeket igénylő gyógyszerek előállítására szolgáló – késztermékgyártó üzembe a legkorszerűbb technológiai innovációkat lehetővé tevő berendezéseket telepített a vállalat.
„Az új beruházásunkkal az onkológiai készítmények fejlesztésének és gyártásának immár az összes lépése megvalósítható az Egisben, ezáltal minden folyamatában ellenőrzött, megbízható, hazai fejlesztésű és gyártású, korszerű generikus készítményekkel tudunk hozzájárulni az onkológiai betegek gyógyításához” – mondta dr. Hodász István, az Egis Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatója.
A most átadott beruházáscsomag másik elemeként egy új csomagolóüzemet alakított ki az Egis. A körmendi telephely végzi a társaság csomagolási feladatainak több mint a felét, a régi csomagolóüzem teljes kihasználtsággal működött, bővítésére nem volt lehetőség. A 2018 elején megvásárolt, a gyáregységgel szomszédos ingatlanon létesített új csomagolóüzem a későbbiekben tovább bővíthető, képes rugalmasan kielégíteni a növekvő piaci igényeket.
A létesítmény a nemzetközi minőségbiztosítási követelményeknek (GMP), illetve a számítógépesített rendszerek validálására és az elektronikus adatok kezelésére vonatkozó előírásoknak egyaránt megfelel, valamint a késztermékek ideiglenes tárolására, továbbá a gyártási folyamatokat kiegészítő, a gyógyszerek eredetiségét igazoló szerializációs tevékenységre is alkalmas.

A magyar gazdaság dimenzióváltása nem lassult le, még fel is gyorsult a koronavírus-járvány alatt, amiben a gyógyszeriparnak hatalmas szerepe volt, jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca szerint pénteken Körmenden.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy a magyar gyógyszergyártás nemzetközi mércével is rendkívül versenyképes, és az autóipar mellett a gazdaság meghatározó iparága. A bevételhez arányosítva ebben a szektorban költik a legtöbbet innovációra a vállalatok. A Magyarországon 36 ezer embert foglalkoztató ágazat tavaly a negyedik legnagyobb növekedést produkálta, kis híján 1000 milliárd forintos termelési értéket állítva elő. És az idei év első 8 hónapjában is 4 százalékkal növelte a teljesítményét, közölte.
Az ágazat nemzetközi versenyképességét mutatja, hogy idén a világ 124 országába jutottak el Magyarországon előállított gyógyszerek. Az Egis magyarországi termelésének is több mint 70 százalékát az exportpiacokon értékesítik.
A miniszter leszögezte, hogy a járvány alatt a kormány tartotta magát ahhoz az alapelvhez, hogy segély helyett munkát kell adni az embereknek. Az ennek nyomán megindított beruházásösztönzési programnak köszönhetően pedig "hatalmas beruházási rekord" született, és Magyarország jelenleg másfél évvel a világgazdasági folyamatok előtt jár a gazdasági helyreállítás tekintetében. Rámutatott, hogy az Egis világszerte 16 gyártóbázissal és 15 nemzetközi terápiás kutatóközponttal rendelkezik, mégis Magyarországra hozta az új beruházását, ami hatalmas elismerés.
Végezetül aláhúzta, hogy Magyarországon a francia vállalatok jelentik az ötödik legnagyobb beruházói közösséget. Hozzátette: Franciaország Magyarország kilencedik legfontosabb kereskedelmi partnere, a kétoldalú kereskedelmi forgalom 15 százalékkal nőtt idén eddig, a magyar export pedig 23 százalékkal.
