Két új üzemet adott át az Egis Körmenden

Két új üzemet adott át az Egis Körmenden

Egyszerre két, állami támogatással megvalósult technológiaintenzív fejlesztés zárult az Egis Gyógyszergyár Zrt. körmendi telephelyén. A beruházásokat Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter avatta fel október 15-én a vállalat vezérigazgatójával, dr. Hodász Istvánnal. Az új csomagolóüzem mellett egy speciális tudás- és technológiaigényű, jellemzően onkológiai gyógyszerek gyártására alkalmas üzemet is létrehozott az Egis, mely ezáltal az onkológiai készítmények területén a fejlesztéstől a hatóanyaggyártáson át a késztermékgyártásig valamennyi gyógyszeripari értékteremtő folyamatot képes vállalaton belül megvalósítani.

Varga Mihály: Kiemelkedő a gyógyszeripar szerepe Magyarországon

Varga Mihály: Kiemelkedő a gyógyszeripar szerepe Magyarországon

A magyar gazdaságban a gyógyszeripar a bruttó hazai össztermék (GDP) 6 százalékát adja, az ágazat árbevételében 38 százalék a hozzáadott érték aránya, jelentette ki Varga Mihály pénteken Körmenden, az Egis Gyógyszergyár Zrt. 5 milliárd forintos beruházással megvalósult új üzemcsarnokának avatóján.

Új gyártóüzemet épít az Egis Körmenden

Új gyártóüzemet épít az Egis Körmenden

Új gyógyszereket fejleszt és innovatív gyártóüzemet épít 5,5 milliárd forintos beruházással az Egis Gyógyszergyár Zrt. Körmenden, a projekthez 2,3 milliárd forint uniós támogatást nyert el, jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára pénteken, Budapesten.