Ma már újra vannak ügyek – állapítja meg elégedetten az etikai kérdésekről szóló cikkében dr. Hankó Zoltán elnök, felidézve, hogy 2011. előtt „miközben a szakma a legalapvetőbb jogi, szakmai és etikai normák durva megsértésének történeteitől volt hangos, lényegében egyetlen etikai ügy sem került a testületek elé.”
„Keserű tapasztalat - írja, hogy az egyes személyek etikátlanságának árát gyakran az egész gyógyszerész-közösségnek kell ’fizetnie’, pl. szankció-jellegű jogszabályokon vagy az ellenőrzési gyakorlat szigorodásán keresztül. A gyógyszerésztársadalom fizeti az árát a média nyilvánosságát elérő konkrét ügyek miatti társadalmi megítélés-változásoknak is. Ezek is motiválják, hogy olyan gyógyszerészet-modell mellett állunk ki, amelyben a jogi, szakmai és hivatásetikai szabályokat betartó gyógyszerésznek nem kell ’többletköltséget’ viselni a normakövetésért. És ezért (is) állunk ki az ellenőrzés rendszerének olyan megújítása mellett, amely képes lehet egyértelműsíteni, hogy nem érdemes normakerülő attitűdre alapozott gyakorlatot folytatni. A rossz struktúra gátol a lelkiismeretes tevékenységben és szabálytalanságra ösztönöz. Ezért olyan modellben gondolkodunk, ami segíti a normakövetés normájának érvényesülését” – olvasható az mgyk.hu-n.
