Becsült olvasási idő: 1 perc
"Minden bizonnyal jogszabálysértő"

Látva a gyógyszertár-létesítési és -működtetési anomáliákat, néhány éve „Esetismertetések” címmel mutatott be „tipikus” történeteket a kamara elnöke. Hankó Zoltán újraindította sorozatát.

Az egyik gyógyszertár-hálózat tulajdonosai már hónapokkal ezelőtt megkezdték gyógyszertári üzletrészeik értékesítését. Ennek technikájára vonatkozóan úgy határoztak, hogy a gyógyszer-gazdaságossági törvény előírásait betartva, tényleges értékesítést hajtanak végre (sőt 100%-ig értékesítik tulajdoni hányadaikat) és a minél nagyobb bevétel érdekében, minden egyes gyógyszertárukra pályázatot írnak ki. A pályáztatás során gyógyszerészek pályázatait fogadják be, s az lesz a nyertes, aki a legjobb ajánlatot (értsd úgy, hogy a legtöbbet) ajánlja. S ha ez a személy nem a személyi jogos, vagy a gyógyszertárat működtető gazdasági társaságban tulajdoni hányaddal rendelkező (tehát az elővásárlási joggal első ranghelyen rendelkező) gyógyszerész, úgy ők élhetnek a törvény által biztosított elővásárlási jogukkal, írja a kamara honlapján Hankó Zoltán.

Mi a gond? Hol lóg ki a lóláb? Melyek a továbbgondolandó szempontok?

Az írás az MGYK honlapján.

Kvízek
Kiemelt rovataink