Felfüggesztették a forgalmazást a Déli Gyógyszertárban
Be kellett zárni Budapest egyik csúcspatikáját, miután a gyógyszertári tulajdonrészeket átrendező jogszabály összeugrasztotta a gazdáit – értesült az atv.hu.
"Minden bizonnyal jogszabálysértő"
Látva a gyógyszertár-létesítési és -működtetési anomáliákat, néhány éve „Esetismertetések” címmel mutatott be „tipikus” történeteket a kamara elnöke. Hankó Zoltán újraindította sorozatát.
Három év alatt 117 gyógyszertár zárt be
Hankó Zoltán, Mikola Bálint és Zlinszky János – mindhárman más-más szemszögből elemezték a patikapiac hétköznapi problémáit. Abban egyetértettek, hogy januárra a gyógyszertárak teljesítik a jogszabályban előírt, az OEP szerződés alapfeltételét jelentő patikai tulajdonosi program első lépcsőjét. A következő rizikós időszak 2016 lesz, a kérdés az, miként lehet növelni a patikák működtetéséhez szükséges bevételeket. Problémák, megoldási javaslatok nélkül.
Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról
Hét helyszínen szervez tájékoztató konzultációkat a patikai tulajdonszerzés lehetőségeiről a Magyar Gyógyszerészi Kamara.
