Hosszú tapsot kapott Ónodi-Szűcs Zoltán a Magyar Kórházszövetség XXX. Kongresszusán, Egerben, ahol néhány, az elmúlt 2,5 év munkáját összefoglaló beszámolóját úgy zárta: nem volna illendő és elegáns szűkíteni a következő kormány mozgásterét.
Bár a május 8-áig hivatalban lévő államtitkár időben megérkezett a Magyar Kórházszövetség Kongresszusának zárásaként megrendezett politikai fórumra, közel húsz percen át váratta a termet megtöltő hallgatóságot, és a pulpituson türelmesen üldögélő helyettes államtitkárokat, miniszteri biztosokat, a közhivatalok, valamint az MKSZ vezetőit.
Mivel nincs kormányprogram, és nincs felhatalmazása, hogy a jövőt boncolgassa, az elmúlt évek tapasztalatait osztotta meg a hallgatósággal Ónodi-Szűcs Zoltán, aki úgy fogalmazott: ebben egyezett meg a volt és a jelölt miniszterrel is. Balog Zoltánnak megköszönte a barátságát és támogatását, mint mondta: a miniszter akkor is kiállt mellette, amikor senki más.
A kormányfőnek van egy orvosjelöltje az Emmi élére, így akik eddig csak abban látták az egészségügy problémáit, hogy nem megfelelő súllyal vannak képviselve a kormányban, Kásler Miklós személyében most egy gyakorló orvos lesz a miniszter, aki egy olyan intézményt vezetett, amelyben minden folyamat szabályozott, márpedig Ónodi-Szűcs szerint ha valamire most szükség van az egészségügyben, az a szabályozás.
| Nagy Anikó lehet az államtitkár |
| A Magyar Idők korábban azt írta, három nő is államtitkári posztot visz majd az Emmiben. Novák Katalin családügyi, Szabó Tünde pedig sportért felelős államtitkár marad. Lapunknak is megerősítették, hogy új szereplő lesz Nagy Anikó, aki a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet vezetését adja fel az egészségügyi államtitkári posztért. |
