Harmadik alkalommal szerveznek egészségügyi szűrést a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat, valamint a Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet szervezésében az erdélyi Kovászna megyében, közölte a Béres Gyógyszertár. A júniusban zajló vizsgálatokat, melyek szív- és érrendszeri rizikószűrésére, kardiológiai, neurológiai, szemészeti, bőrgyógyászati, gyermekgyógyászati vizsgálatokra, csontsűrűség-mérésre, gerincferdülés- és lúdtalpszűrésére, valamint szájüregi rákszűrésre terjednek ki, a kórház öt orvosa és tizenkét szakasszisztens munkatársa önkéntesen végzi.
Az adományt Bischof Zsolt, a Béres Gyógyszergyár szolnoki székhelyű gyárának igazgatója adta át csütörtökön Lippai Norbertnek, a Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet megbízott orvos-igazgatójának.
A vállalat rendszeres támogatója a városnak, és nagyon örülnek annak, hogy e kezdeményezés keretében "nagyon fontos adományt: egészséget" vihetnek Erdély "segítségre szoruló magyarjainak".
