Az este hatkor kezdődő és másnap hajnalban záruló rendezvényen orvosok, nővérek, rokkantak értékelik a kormány teljesítményét az egészségügyben, majd művészek adnak koncerteket.
A Klub Rádióban Sándor Mária kommunikációs trükknek nevezte a kormányzat által az utóbbi hónapokban belengetett egészségügyi béremeléseket. A fekete ruhás nővér a Reggeli Gyorsban arról beszélt, hogy bár a szavak szintjén folyamatosan nő a béremelés mértéke és az arra szánt összeg, ez a valóságban a bérekben nem jelentkezik.
